БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЛЮДЕЙ «ЗОЛОТОГО ВІКУ»


Літня альтанка «Книжковий світ крізь чарівні віконця літа» 

Отримати позитивні емоції, поділитися переживаннями, а також ознайомитися з творчістю сучасних письменників, згадати славетні постаті зібралися 24 липня 2023 року підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

 Тетяна Гусар, завідувачка відділу абонемента, підготувала для присутніх цікаву розповідь про відомих  українців, чиї імена назавжди вписані на скрижалях нашої історії. Улас Самчук, Олена Пчілка, Леся Українка, Раїса Кириченко оживали перед очима слухачів; минуле і майбутнє перепліталися в розповіді, викликаючи спогади, занурюючи у роздуми про життя. 

Цікавою була інформація про новинки зарубіжної прози, про книги шалено популярних письменників, які відразу після виходу в світ стають світовими бестселерами. 

Наприкінці зустрічі звучали вірші про красу життя, про кохання; старенькі розповідали гуморески, ділилися враженнями.

Дякуємо Аллі Шипуновій, бібліотекарці геріатричного пансіонату, за співпрацю.


Презентація книжкової виставки-інформації

 «Книги до літа. Час читати»

Літо – пора відпочинку та приємних миттєвостей, а ще ¬ найкраща пора, щоб поринути у світ літератури й збагатитися духовно.  

Книжки можуть не лише надихати, а й змінювати життя на краще, допомагають відволіктись від буденного життя та зарядитися новими емоціями.

   17 липня 2023 року  співробітники відділу абонемента завітали до Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці, щоб допомогти його підопічним комфортно і з насолодою від читання провести час влітку, наповнити дні приємними враженнями, додати яскравих фарб до життя. В рамках реалізації проєкту «Бібліотека для людей  “золотого віку ”» мешканцям пансіонату презентували книжкову виставку-інформацію  «Книги до літа. Час читати».

    У книгах – історії про людей, любов і радість, смуток та сміх, про шоколад, каву й навіть корицю, про друзів і рідних, подорожі й музику. 

 А для гарного настрою бібліотекарки запропонували гумористичні книжки Остапа Вишні та Євгена Гуцала. 

Кожен знайшов собі книгу на свій смак та уподобання.

Захід підготували та провели: Тетяна Гусар, завідувачка відділу абонемента та Ірина Науменко, головна бібліотекарка відділу.

Дякуємо Аллі Шипуновій, бібілотекарці геріатричного пансіонату, за співпрацю.

МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНА ГОДИНА


"ЖМЕНЬКА СМІХУ-ВСІМ НА ВТІХУ"

(До Дня сміху)

 Допоки сміх – не вмре, не згине

Святої правдоньки вогонь!..

Завжди сміялась Україна

В обличчя ворога свого.

                    Микола Карпенко

      Світ сміху – це особливий світ. Світ, у якому ваші очі, затуманені слізьми і горем, несподівано починають сміятися. Тобі, як кажуть у народі, не до сміху, а ти смієшся. Смієшся, щоб жити. Смієшся, щоб твої вороги плакали.

    Наш багатостраждальний народ, не зважаючи ні на які історичні лихоліття, вижив завдяки тому, що сміявся. Сміявся тоді, коли забороняли сміятися. Сміявся тоді, коли забороняли писати, казали: «Такої мови нема, не було і не може бути». І тоді народ сміявся! Сміявся в своїх знаменитих усмішках, анекдотах, скоромовках. Згадаймо безсмертний лист запорозьких козаків турецькому султану – цей неперевершений зразок гумористичної творчості народу!

       А як дзвінко сміялись у своїх творах Тарас Шевченко, Леонід Глібов, Іван Котляревський, Остап Вишня та наші сучасники: Павло Глазовий, Євген Дудар, Олег Чорногуз тощо.

     Сміх жив, живе й житиме доти, до поки житиме народ і матиме здатність сміятися.

      


   



За багаторічною традицією для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці відділ абонемента підготував та провів музично-поетичну годину «Жменька сміху – всім на втіху», на який був запрошений Володимир Анацький – талановита людина: поет-аматор, композитор, учасник гурту «Розсошаночка», член Літературної студії «Голос ветерана».

     


      Він порадував ветеранів як виконанням патріотичних віршів та пісень, так і артистичним виконанням гуморесок Павла Глазового, Євгена Дудара, Степана Олійника тощо.



   


     Душевно прозвучали у його виконанні пісні, присвячені солдатським матерям, пісні «Про село» та «Білосніжка».

  








На завершення зустрічі Володимир Анацький запалив всіх присутніх харизмою і запросив поринути у танок, що було з теплою усмішкою сприйняте ветеранами.

    Протягом зустрічі також звучали жартівливі українські народні пісні у виконанні тріо Мареничів та Національного академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки.

       Ми радіємо з того, що подарували людям "золотого віку" гарний настрій та щирі посмішки.

 3.04.2023

 

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІМПРЕЗА "ХВИЛЮЮЧИЙ ЛЮБОВІ СВІТ"

(До Дня святого Валентина)

    Змінються часи, змінюється життєвий уклад і людський світогляд. Але незмінними лишаються найвищі істини, незмінною лишається людська потреба любити. 

  13 лютого, напередодні Дня всіх закоханих, співробітники відділу абонемента підготували та провели для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату  ветеранів війни та праці літературно-музичну імпрезу онлайн «Хвилюючий любові світ».


«Все в світі починається з любові –

Багряний день і запашна земля.

Велике і мале в своїй основі,

 Мов джерело струмує звідтіля» - 

так гарно сказала про це світле почутття наша землячка, членкиня Національної спілки журналістів України Ніна Третяк.

  Прелюдією до літературно-музичної імпрези стала розповідь провідного бібліотекаря Олени Назаренко  про історію виникнення свята та про те, як День Святого Валентина здобував прихильників в Україні. А далі усі присутні поринули у хвилюючий світ любові, оспіваної в поезії відомих авторів.

Про кохання писали українські поети, такі як Володимир Сосюра, Іван Франко, Леся Українка, Ліна Костенко та багаато інших.

Надихнули учасників заходу й історії кохання італійського поета Петрарки та художників Сальвадора Далі і Ніко Піросмані.



    Музичною окрасою літературно-музичної імпрези стали українські пісні у виконанні талановитої вокалістки Тетяни Лобко та лауреатів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «KIRILLOVKA FEST» вокального тріо «Вересень»  (музиканта-віртуоза Володимира Рузіна та Анатолія Катченка (до речі співробітника бібліотеки).
   Музичним доповненням до "живої" музики стали  відеозаписи пісень  про кохання популярних українських співаків та груп: Анни Трінчер, «Океану Єльзи», «Без обмежень» тощо.




13.02.2023


Вечір-спогад онлайн «Вклонімося, люди, героям Чорнобиля,
що глибоко в пам'ять народу вросли»


Щороку, 14 грудня, у дату завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, ми вшановуємо героїв-ліквідаторів найбільшої техногенної катастрофи у світі – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.


Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків: пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 У 1986 році ліквідатори аварії на Чорнобильській АС здійснили неоціненний подвиг. Свідомі свого обов’язку і високої відповідальності перед майбутніми поколіннями, вони самовіддано, жертовно ступили в ядерний вогонь та приборкали його, назавжди вкарбувавши свої імена в історію.

Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тисяч людей.

     Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Дана аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних та гуманітарних наслідків. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі. Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України.

      Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.


Вшановуючи героїзм ліквідаторів-чорнобильців працівники відділу абонемента підготували та провели вечір-спогад «Вклонімося, люди, героям Чорнобиля, що глибоко в пам'ять народу вросли».




Світлана Федорова, провідний бібліотекар відділу, підготувала інформаційне повідомлення про ліквідаторів Чорнобильсьої трагедії та ознайомила учасників заходу мешканців Горбанівського геріатричночго пансіонату для ветеранів війни та праці з літературою  за темою заходу.



Аудіосупроводом зустрічі були пісні та вірші Ліни Костенко.

 







Висловлюємо велику пошану ліквідаторам та низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя у боротьбі з некерованою ядерною стихією.

 (14.12.2022)


Літературна skype-година  «Літературна спадщина Богдана Лепкого»

 9 листопада виповнюється 150 років від дня народження письменника та поета Богдана Сильвестровича Лепкого. 

Народився Богдан Теодор Нестор Лепкий 9 листопада 1872 року на хуторі Кривенький (нині не існує), неподалік від села Крегулець (нині – с. Крогулець Гусятинського району), за іншими даними  в с. Кривеньке (нині  Чортківського району Тернопільської області).

Загалом творча спадщина Б. Лепкого складає понад 80 власних книг, у т. ч. цикл романів “Мазепа”, повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках. Він – упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів Б. Лепкого становить до тисячі позицій.

Вшановуючи видатного українця працівники відділу абонемента підготували та провели соціокультурний захід "Літературна спадщина Богдана Лепкого".

Учасниками заходу стали мешканці Горбанівського геріатричночго пансіонату для ветеранів війни та праці.

Вони із задоволенняям слухали інформаційне повідомлення, яке підготувала провідний бібліотекар Олена Назаренко.

Під час заходу звучали пісні на слова Богдана Лепкого у виконанні відомих  українських співаків: групи "Океан Ельзи", Миколи Гнатюка, Квітки Цісик та інших.

Пропонуємо і вам прослухати деякі з цих пісень.

 





Творчість Богдана Лепкого зацікавила слухачів і за першої можливості твори письменника будуть передані для читання мешканцям Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці. 
Технічне забезпечення заходу надавала бібліотекар I категорії Тетяна Жучкова. (9.11.2022)














ІСТОРИКО-ПАТРІОТИЧНА ОНЛАЙН-ГОДИНА «ВЕЛИЧНЕ ІМ'Я – ВІТЧИЗНИ ЗАХИСНИК»

Стало доброю традицією напередодні дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України вітати мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.

13 жовтня працівники відділу абонемента підготували та провели історико-патріотичну  онлайн-годину «Величне ім'я – Вітчизни захисник».

Провідний бібліотекар Олена Назаренко зробила інформаційне повідомлення про історію свята Покрови Пресвятої Богородиці та виникнення козацтва на українських землях.

На зустріч з ветеранами завітала Лідія Петрівна  Місюренко,  голова комітету громадської організації «Союз матерів «Захист» по Полтавській області, мама полоненого волонтера Бориса Місюренка. Вона розповіла про: діяльність ГО «Союз матерів «Захист», пошуки полоненого сина, героїзм і доблесть сучасних воїнів Її розповідь схвилювала учасників заходу.

Приємним сюрпризом для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці стали українські пісні у виконанні дуету «Вересень» у складі Рузіна Володимира Сергійовича, музиканта-віртуоза, лауреата багатьох музичних конкурсів та Катченка Анатолія Васильовича, талановитого вокаліста, співробітника бібліотеки. (13.10.2022)




УКРАЇНЦІ НА СВІТОВІЙ ОПЕРНІЙ СЦЕНІ (музична онлайн-година присвячена 150-й річниці  від дня народження Соломії Крушельницької  та 90-й річниці від дня народження Анатолія Солов'яненка)


У вересні 2022 року в Україні широко відзначали 150-ту річницю від дня народження всесвітньовідомої оперної співачки Соломії Крушельницької



та 90-ту річницю від дня народження славетного оперного виконавця Анатолія Солов’яненка. 
Долучилися до вшанування памяті видатних українців і працівники відділу абонемента.

27 вересня вони провели для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці музичну  онлайн-годину «Українці на світовій оперній сцені» .

Учасники заходу дізналися про життєвий та творчий шлях ювілярів,  насолодилися кращими оперними партіями та народними українськими піснями у їх виконанні.


Захід підготувала та провела провідний бібліотекар відділу абонемента Світлана Федорова. Технічну підтримку надавала бібліотекар першої категорії відділу абонемента Тетяна Жучкова.


ЙОГО ДУША - БОЖИЙ ДАР (до 300-ї річниці від дня народження Григорія Савовича Сковороди)

Григорій Савович Сковорода – визначний син України, наш земляк, вчений-енциклопедист доби бароко. Його філософські та літературні твори значною мірою вплинули на формування та розвиток української науки, культури, музики. 

Усе свідоме життя Сковорода жив за власними нормами. Наприклад, не їв м’яса й риби (за це наклепники прозвали його «маніхейським учнем»), не любив лицемірні «вищі» товариства (за це був називаний «мізантропом»). У шкільному курсі «християнської добронравності» (простіше кажучи, етики) наполягав передусім на тому, що людина повинна шукати Бога в собі, замість того, щоб вкотре втовкмачувати спудеям старі біблійні постулати…

У грудні 2022 року великому українцю виповнюється 300 років, але цікавість до цієї особистості не згасає ніколи,  тому працівники абонемента вирішили подарувати своїм постійним користувачам, що проживають у Горбанівському геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці,  приємні миттєвості пізнання  і провели літературну skype-годину «Душа його – Божий дар». Захід відбувся 14 червня.

Старший науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського Наталія Вікторівна Кузьменко розповіла присутнім про: життєвий шлях Григорія Сковороди, маршрути його мандрів, його визнання сучасниками та нащадками.

Провідний бібліотекар відділу абонемента Олена Миколаївна Назаренко зробила усний бібліографічний огляд видань за темою заходу, що зберігаються у відділ абонемента.

За доброю традицією, видання, що зацікавили учасників заходу будуть надані для читання в найближчий час. (14.06.2022 р.)



БУВАЛЬЩИНИ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА

1
7 травня виповнюється 100 років від дня народження нашого видатного земляка Анатолія Дімарова.

 Народився майбутній письменник 17 травня 1922 року на хуторі Гараськи неподалік Миргорода на Полтавщині у родині спадкового хлібороба Андроніка Федоровича Гарасюти.

Разом зі своєю родиною майбутній письменник пережив розкуркулення та голодомор, був тяжко поранений під час Другої світової війни.

Все пережите письменник описував у своїх творах. Найвідомішими в творчому доробку письменника є романи-епопеї  «І будуть люди» (1964—1968) та «Біль і гнів» (1974—1980 роки). Також  Анатолій Дімаров написав кілька захопливих книжок для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», «Друга планета», «Тирлик» тощо.

Вшановуючи пам'ять видатного земляка працівники відділу абонемента 13 травня підготували та провели літературну  skype-годину «Бувальщини Анатолія Дімарова».


Учасниками літературної години стали мешканці Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.


Провідний бібліотекар відділу абонемента ознайомила слухачів з життєвим та творчим шляхом А. Дімарова.
 Розповіла про те, які книги  автора є у фонді відділу абонемента. Присутні на заході могли послухати аудіо уривки з творів.

За першої можливості твори письменника будуть передані для читання мешканцям Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.

 



ВОЛОДИМИР РУТКІВСЬКИЙ – ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ РОБИВ ЧИТАЧІВ ЩАСЛИВИМИ

 

18 квітня відомому українському письменнику Володимиру Рутківському виповнилося б 85 років. Вшановуючи пам’ять письменника та його внесок в розвиток української літератури працівники відділу абонемента підготували і провели літературну
skype-годину «Володимир Рутківський – письменник, який робив читача щасливим».

Увазі учасників було запропоновано огляд творів автора, прослуховування уривку з роману «Джури козака Швайки» та перегляд трейлерів до фільмів, які зняті за мотивами творів письменника. 

Завершилася літературна година гарною козацькою піснею «Засвіт встали козаченьки», слова  якої написала наша легендарна землячка Маруся Чурай та не менш надихаючим гімном січових стрільців «Ой у лузі червона калина». Послухайте ці чудові пісні і ви.



Учасники заходу відзначили, що твори, які розповідають про славне козацьке минуле дарують віру у краще й переможне майбутнє.


Найближчим часом історично-пригодницькі романи Володимира Рутківського будуть надані для читання учасникам заходу, які наразі проживають в Горбанівському геріатричному пансіонаті для ветеранів
 війни та праці.

 



МЕЛОДІЇ КОХАННЯ ЛУНАЛИ СЬОГОДНІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ "ЗОЛОТОГО ВІКУ"


Кохання вільно світ чарує, чарам кохання підвладні люди різного віку. Мабуть тому День святого  Валентина є одним з найулюбленіших свят серед різних поколінь. В  Україні  це свято не є офіційним, однак його  святкують всі ті, хто вірить і/або шукає справжню любов.

Напередодні Дня святого Валентина працівники відділу абонемента запросили до романтичної мандрівки в країну кохання мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

Слухаючи ліричну поезію та романтичні музичні композиції, учасники заходу поверталися у часи своєї юності, а дехто ніжно обіймав свою половинку, яку знайшов у поважному віці. (10/02/22)

Усім закоханим читачам нашого блогу працівники відділу абонемента дарують музичну композицію у виконанні Хуліо Іглесіаса “Abrasame”



«Обійми мене, і не говори мені нічого, просто обійми мене…»



ЄВГЕН МАЛАНЮК - ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ НІДЕ НЕ БУВ СВОЇМ

1 лютого виповнюється 125 років від дня народження Євгена Маланюка, літератора, публіциста, літературного критика. З нагоди ювілею працівники відділу абонемента підготували та провели літературну 
skype-годину «Євген Маланюк — письменник, який ніде не був «своїм». 
 Більшу частину свого життя Євген Маланюк провів в еміграції. Його книги  видавалися в Празі, Мюнхені, Варшаві, Нью-Йорку. 
На жаль, творчість видатного українця  мало відома людям старшого покоління, які здобували освіту за часів радянської України.

Тому торчість Євгена Маланюка стала для багатьох учасників літературної години справжнім відкриттям. 
Працівник відділу абонемента підготували усний огляд творів Євгена Маланюка, які зберігаються у фонді відділу. Також учасники літературної години переглянули шостий випуск "Часу поезії", який присвячений творчості письменника.
 


МЕШКАНЦІ ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЛІТЕТЕРАТУРНІЙ SKYPE-ГОДИНІ "ЄВГЕН ГУЦАЛО - НЕОРДИНАРНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК"


Січень 2022 розпочався з приємного спілкування
з мешканцями Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці. В рамках реалізації проєкту «Бібліотека для людей «Золотого віку» працівники відділу абонемента підготували та провели літературну skype-годину «Євген Гуцало – неординарний український письменник». Присутні ознайомилися з життям та творчістю відомого українського письменника. Книги, про які дізналися учасники літературної години, будуть доставлені до Горбанівського геріатричного пансіонату у лютому місяці. 



НАПЕРЕДОДНІ НОВОГО РОКУ ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ АБОНЕМЕНТА ПРИВЕЗЛИ КНИГИ ДО  ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ

2021 рік добігає кінця. І ми дбаємо, щоб  наші люди «золотого віку», які мешкають у Горбанівському геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці, змогли провести старий і зустріти новий рік комфортно, за читанням книг з захоплюючим  сюжетом.

Будьте здорові, радості і добра вам в новому році!




ДО  ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ ЗАВІТАЛИ "МЕЛОДІЇ ЗИМОВИХ ЗАМЕТІЛЕЙ"

 

Грудень 2021 року  видався не по-зимовому теплим і дощовим, але завдяки старанням працівників абонемента до мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату ветераів війни та праці завітали "Мелодії зимових заметілей". 
Саме під такою назвою відбувся літературно-музичний skype-вечір. 
Олена Назаренко, модераторка заходу, читала поезію Ліни Костенко, Одександра Олеся, Володимира Союри. Лейтмотивом поретичних читань стали зима та кохання. 
Далі звучали авторські пісні про зиму у виконанні дуету "Побачення" у складі Юлії Спіркіної, поетеси, членкині Національної спілки письменників України, та Людмили Костенко, лавреатки фестивалю бардівської пісні "Аккорди душі". Також учасники  заходу послухали оповідання Теффі "Брошечка" у виконанні Людмили Костенко.
А  далі ветерани отримали музичний дарунок від Володимира Рузіна, дипломанта Всеукраїнського музичного конкурсу  "Зірковий світ". 
"Очі волошкові", "Черемшина",  пісні з репертуару Вахтанга Кікабідзе радували наших друзів. 
У переддень свята Святого Миколая ми радіємо з того, що подарували людям "золотого віку" гарний настрій та часточку  своєї душі. 



14 ГРУДНЯ ВШАНОВУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС


14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС. З цієї нагоди працівники відділу абонемента  підготували та провели інформаційну skype-годину для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці. Світлана Федорова, провідний бібліотекар відділу підготувала інформаційне повідомлення та усний бібліографічний огляд документів за темою. В рамках інформаційної години було показано документальний фільм 
«Чорнобильська трагедія – біль України».



Наразі в Горбанівському геріатричному пансіонаті проживають колишні лквідатори аварії на ЧАЕС: Шарубін Микола Іванович, Кобець Павло Миколайович. Тому інформаційна година була надзвичайно актуальною, і ми пишаємося тим, що нагадуємо суспільству про подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Шарубін Микола Іванович, ліквідатор аварії на ЧАЕС.

 МУЖНЯ ЖІНКА, ДИВО УКРАЇНКА


2021 рік є ювілейним для видатної української письменниці, поетеси, перекладачки громадської діячки Лесі Українки.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури і інформаційної політики відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. Міністерство інформуватиме і висвітлюватиме всі заходи і події ювілейного року.

Зважаючи на це, працівники відділу абонемента підготували та провели літературну годину «Мужня, ніжна жінка, диво українка».

Учасниками літературної години стали мешканці Геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.



Провідний бібліотекар відділу абонемента Олена Назаренко розповіла про життєвий і творчий шлях Лесі Українки та запропонувала переглянути відео «Лесине слово й сьогодні лунає», яке було створено та презентоване бібліотекарями відділу у лютому 2021 року. (2.12.21)

СТЕФАН ЦВЕЙГ - МАЙСТЕР НОВЕЛІСТИКИ ТА ЛІТЕРАТУРНИХ БІОГРАФІЙ




28 листопада виповнюється 140 років вод дня народження австрійського письменника Стефана Цвейга.

Напередодні ювілею працівники відділу абонемента підготували і провели літературну онлайн-годину «Стефан Цвейг – майстер новелістики та літературних біографій».

Учасниками заходу стали мешканці Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.


Спілкування бібліотекарів та ветеранів відбувалося за допомогою скайп-зв’язку.

Слухачі ознайомилися з біографією і творчістю Стефана Цвейга, переглянули буктрейлери до творів «24 години з життя жінки» та «Марія Стюарт».

Постать видатного австрійця та його твори зацікавили учасників заходу, тому в кінці листопада бібліотекарі відділу абонемента привезуть шановним ветеранам разом з іншими книгами і твори австрійського письменника.



МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ - ЧАРІВНИК СЛОВА



7 листопада 2021 року виповнюється 85 років від дня народження Миколи Вінграновського.

 

Український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет Микола Степанович Вінграновський народився 7 листопада 1936 р. в місті Первомайську Миколаївської області в сім’ї селянина.

На його долю випали тяжкі випробування воєнного лихоліття та повоєнних років. Тому й школу він закінчив уже вісімнадцятирічним юнаком. Навчався в  Київському театральному інституту мистецтв ім. Карпенка-Карого. Потім продовжив  навчання у Всесоюзному інституті кінематографії. 

З 1961 р. він  посідає гідне місце в українській літературі.

Микола Вінграновський – режисер 5 художніх та 8 документальних фільмів. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, Почесної Грамоти Президії Верховної Ради України, Лауреат літературної премії «Благовіст», Лауреат премії Фундації Антоновичів (США).

Твори Миколи Степановича перекладені російською, литовською, чеською, англійською мовами.  

Вшановуючи пам'ять видатного поета-шістедесятника, працівники відділу абонемента підготували та провели літературну онлайн-годину «Микола Вінграновський – чарівник слова».

Учасниками заходу стали мешканці Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.


Катерина Власенко, провідний бібліотекар відділу абонемента,  підготувала інформацію про життєвий та творчий шлях митця, та зробила усний огляд його творів. Завдяки технології skype-зв’язку шановні ветерани змогли переглянути відеоматеріали за темою заходу та почути живий голос поета.

Працівники абонемента вдячні колезі Аллі Іванівні Шипуновій за співпрацю. 

 



ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ АБОНЕМЕТА ДОСТАВИЛИ КНИГИ ДЛЯ ШАНОВНИХ ВЕТЕРАНІВ


27 жовтня працівники відділу абонемента доставили  ветеранам війни та праці, що мешкають у  Горбанівському геріатричному пансіонаті, нову партію книг. На жаль, карантинні обмеження не дозволяють бібліотекарям особисто спілкуватися  зі своїми давніми друзями, але вони роблять все можливе, щоб літні люди відчували турботу і увагу. Дякуємо Аллі Шипуновій, бібілотекарю геріатричного пансіонату, за співпрацю.







НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ДОПМОГУ РОБОТИ З ВЕТЕРАНАМИ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ


Близько 20 років працівники відділу абонемента співпрацюють з ветеранами війни та праці, що проживають в Горбанівському геріатричному пансіонаті. З часом ця співпраця переросла у справжню дружбу.





Однак пандемія
Covid 19 внесла корективи у спілкування бібліотекарів з людьми «золотого віку». Через суворий карантин бібліотекарі не мали змоги в повному обсязі надавати культурні та інформаційні послуги мешканцям пансіонату.

Вирішити питання подальшої співпраці допомогли нові технології.

Напередодні 14 жовтня, дати на яку припадає кілька свят - Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та

День захисника України, було організовано літературно-музичний skype-вечір «Ми, козаки, одна родина, міцний і славний весь наш рід», який поєднав в собі інформаційне повідомлення про українські традиції святкування Покрови Пресвятої Богородиці, козацькі пісні та патріотичну поезію. Родзинкою заходу стала зустріч з Лідією Петрівною Місюренко,  головою комітету громадської організації «Союз матерів «Захист» по Полтавській області, мамою полоненого волонтера Бориса Місюренка. ЇЇ розповідь про: діяльність ГО «Союз матерів «Захист», пошуки полоненого сина, героїзм і доблесть сучасних воїнів, схвилювала наших шановних ветеранів.



Учасники заходу оцінили можливості сучасних технологій і висловили бажання продовжити онлайн-спілкування на час карантинних обмежень.

Дякуємо бібліотекарю Горбанівського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці Аллі Іванівні Шипуновій за співпрацю. (12.10.21)


                           
                                      «ПОЕТ  ЖИВЕ В СЕРЦЯХ СВОГО НАРОДУ»


9 березня 1814 року народився видатний український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист та етнограф Тарас Григорович Шевченко.
Життя поета було не простим: 24 роки Тарас був кріпаком, 11 років перебував під слідством, на військовій службі, у засланні, і лише 12 років життя був відносно вільною людиною.
До 206 річниці від дня народження великого українця відділ абонемента підготував та провів літературно-мистецький вечір «Поет живе в серцях свого народу» для ветеранів війни та праці, що проживають у Горбанівському геріатричному пансіонаті.
Олена Назаренко, ведуча літературно-мистецького вечора, ознайомила слухачів з основними етапами життя та творчості Кобзаря.

 Більш детально вона зупинилася на творчості періоду заслання. Розповідь ведучої органічно доповнювали вірші Т. Г. Шевченка, які читав майстер художнього слова Віталій Бурмака.


Про полтавський період життя Т. Г. Шевченка розповіла присутнім Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.


Глядачі також активно долучилися до дійства. Марія Іванівна Падалка та Олександра Федорівна Одуд натхненно читали «Заповіт» та уривки з поеми «Єретик».


Апогеєм вечора стало спільне виконання пісні Данила Крижанівського на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».
По закінченню літературно-мистецького вечора ветрани обирали книги, які пивезли для них працівники абонемента.





"КОХАННЯ ВІЛЬНО СВІТ ЧАРУЄ"

За своє життя ми багато разів чуємо слова про кохання. Коханню підвладні люди різного віку. Думати про кохання, відчувати його ми починаємо тільки тоді, коли стаємо дорослішими.
Минають роки і вже немолоді чоловік і дружина все так же ніжно ставляться один до одного, їх любов наповнена вдячністю за прожиті роки, за хвилини радості і горя, за терпіння, за близькість, за співчуття.
Іноді трапляється так, що уже в дуже поважному віці, самотня людина зустрічає іншого самотнього. І вони починають любити один одного і вирішують прожити залишок життя разом.
Тож вечір-елегія «Кохання вільно світ чарує», який підготували та провели для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці працівники відділу абонемента Олена Назаренко та Галина Калініченко, не залишив байдужим нікого.
Напередодні Дня Закоханих люди «золотого віку» мали змогу дізнатися про історію зародження свята, почути цікаві розповіді про вічне і прекрасне почуття виданих людей, поринути у світ ліричної поезії та насолодитися романсами  у виконанні Віри Мотчаної, солістки ансамблю пісні і танцю «Лтава» імені А. Міщенка. Приємні ліричні дарунки отримали глядачі від Володимира Анацького, співака та ведучого ансамблю «Розсошаночка».

Сподіваємося, що чудові хвилини, подаровані «людям золотого віку» бібліотекарями відділу абонемента та акторами, зроблять їх життя радіснішим і світлішим.





Немає коментарів:

Дописати коментар