БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЛЮДЕЙ «ЗОЛОТОГО ВІКУ»

                                            «ПОЕТ  ЖИВЕ В СЕРЦЯХ СВОГО НАРОДУ»


9 березня 1814 року народився видатний український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист та етнограф Тарас Григорович Шевченко.
Життя поета було не простим: 24 роки Тарас був кріпаком, 11 років перебував під слідством, на військовій службі, у засланні, і лише 12 років життя був відносно вільною людиною.
До 206 річниці від дня народження великого українця відділ абонемента підготував та провів літературно-мистецький вечір «Поет живе в серцях свого народу» для ветеранів війни та праці, що проживають у Горбанівському геріатричному пансіонаті.
Олена Назаренко, ведуча літературно-мистецького вечора, ознайомила слухачів з основними етапами життя та творчості Кобзаря.

 Більш детально вона зупинилася на творчості періоду заслання. Розповідь ведучої органічно доповнювали вірші Т. Г. Шевченка, які читав майстер художнього слова Віталій Бурмака.


Про полтавський період життя Т. Г. Шевченка розповіла присутнім Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.


Глядачі також активно долучилися до дійства. Марія Іванівна Падалка та Олександра Федорівна Одуд натхненно читали «Заповіт» та уривки з поеми «Єретик».


Апогеєм вечора стало спільне виконання пісні Данила Крижанівського на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».
По закінченню літературно-мистецького вечора ветрани обирали книги, які пивезли для них працівники абонемента.

"КОХАННЯ ВІЛЬНО СВІТ ЧАРУЄ"

За своє життя ми багато разів чуємо слова про кохання. Коханню підвладні люди різного віку. Думати про кохання, відчувати його ми починаємо тільки тоді, коли стаємо дорослішими.
Минають роки і вже немолоді чоловік і дружина все так же ніжно ставляться один до одного, їх любов наповнена вдячністю за прожиті роки, за хвилини радості і горя, за терпіння, за близькість, за співчуття.
Іноді трапляється так, що уже в дуже поважному віці, самотня людина зустрічає іншого самотнього. І вони починають любити один одного і вирішують прожити залишок життя разом.
Тож вечір-елегія «Кохання вільно світ чарує», який підготували та провели для мешканців Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці працівники відділу абонемента Олена Назаренко та Галина Калініченко, не залишив байдужим нікого.
Напередодні Дня Закоханих люди «золотого віку» мали змогу дізнатися про історію зародження свята, почути цікаві розповіді про вічне і прекрасне почуття виданих людей, поринути у світ ліричної поезії та насолодитися романсами  у виконанні Віри Мотчаної, солістки ансамблю пісні і танцю «Лтава» імені А. Міщенка. Приємні ліричні дарунки отримали глядачі від Володимира Анацького, співака та ведучого ансамблю «Розсошаночка».

Сподіваємося, що чудові хвилини, подаровані «людям золотого віку» бібліотекарями відділу абонемента та акторами, зроблять їх життя радіснішим і світлішим.

Комментариев нет:

Отправить комментарий