понеділок, 20 лютого 2023 р.

 

У ВІДДІЛІ АБОНЕМЕНТА ЕКСПОНУЄТЬСЯ КНИЖКОВА ВИСТАВКА-ВШАНУВАННЯ «НЕБЕСНА СОТНЯ – ТО В СЕРЦЯХ ВОГОНЬ, ЩО ГАРЯЧЕ ПАЛАВ ЗА УКРАЇНУ»

 (ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ)Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…

 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.  

     Цей день є увічненням великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

     Героїв, які загинули в Києві на Майдані, назвали Небесною Сотнею. Вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

   18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулося найбільш жорстоке протистояння між бійцями підрозділу «Беркут» і патріотами країни, саме тоді переважно від куль снайперів, загинула майже сотня активістів Майдану. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей. І в цій боротьбі за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. 

Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Вшановуючи подвиг героїв, працівники відділу абонемента підготували книжкову виставку-вшанування «Небесна Сотня – то в серцях вогонь, що гаряче палав за Україну».

    В експозиції представленні документальні та художні видання, що висвітлюють буремні події на Майдані, а також розповідають про мужність і героїзм її учасників, що поклали своє життя, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.      Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які представлені на виставці та вшанувати світлу пам'ять Героїв.

 821(477)

Г 93

Гук Наталя. Євромайдан. Звичайні герої / Н. Гук. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 144 с. : іл.

     Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013 – 2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

 

84(4=УКР)6

Г 94

Гуменюк Б. Б. Блокпост : вірші, новели, публіцистика / 

Б. Б. Гуменюк. - Київ : Академія, 2016. - 336 с.

У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки — пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.

 

 

821(477.53)

Д 33

Дениско Г. І.    Про що гомонить Соборний майдан : Інтерв'ю. Есеї. Сторінки боротьби за Свободу / Г. І. Дениско. - Полтава : Говоров С. В., 2018. - 392 с. : іл.

      Книга вміщує невелику частину публіцистичного доробку заслуженого журналіста України, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Ганни Дениско-Антипович, котра уже понад півстоліття працює на журналістській ниві в ім’я утвердження в пост геноцидному українському суспільстві ідеалів Свободи, Честі і Справедливості, переданих нам у спадщину від аріїв-антів-козаків-лицарів Української Народної Республіки і Української Повстанської Армії, тих, хто не зрадив свою безсмертну душу і Матір Україну у найтяжчих випробах доби.

  

66.3(4УКР)6      

К 76

Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія : головне розслідування подій Революції Гідності / С. Кошкіна. - Київ : Брайт Стар Паблишинг, 2015. – 400с.

       У цій книзі зібрані відверті інтерв'ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад. 80 відсотків контенту є унікальним - дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання - максимально точно реконструювати події, насамперед кулуарні, процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності...

 


821(477)

М 14

Майдан. Погляд зсередини : спогади "Львівської брами" - захисників першої барикади, що під мостом на вулиці Інститутській / упоряд. О. Трайдакало. - Київ : Мельник М. Ю., 2018. - 320 с. : іл.

     На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми.

   У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці. Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас.

 

66.3(4УКР)6    

М 14

 Майдан гідності : пам’яті "Небесної сотні" / упоряд. 

С. Б. Козак. - Київ : Літературна Україна, 2014. - 204 с.

     Пропонований читачеві збірник матеріалів присвячено одній із найбільш знакових подій в історії української державності — Євромайдану. Розпочавшись як громадянський рух за європейське майбутнє України, що опинилося під загрозою внаслідок незаконних дій урядовців, Євромайдан переріс у масштабну національну Революцію Гідності. Символом самовідданості для всіх українців стали герої «Небесної сотні» — найкращі сини і доньки України, які поклали свої життя у боротьбі за самовизначення нації. Протягом трьох місяців увага вітчизняних та світових засобів масової інформації була прикута до Євромайдану. Українські письменники, науковці, публіцисти, дипломати активно осмислювали революційні події, давали їм моральну та фахову оцінку, розмірковували про значення суспільних змін для культури і націотворення. Збірник містить список героїв, полеглих за Україну, а також звернення інтелігенції, матеріали з хронології Євромайдану, аналітичні статті, відгуки на знакові події листопаду 2013 — лютого 2014 років, а також до теми російської агресії в Криму.

 

66.3(4УКР)6

Н 39

 Небесна сотня  / упоряд. О. Трибушна. - Харків : Фоліо, 2014. - 207 с. : іл.

   Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції Гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна встала з колін. Герої книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Серед них троє харків’ян – залізничник Владислав Зубенко, промисловий альпініст Євген Котляр, складальник меблів Юрій Паращук. Ця книга – нагадування всім українцям про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для країни стати справжньою європейською державою.

 


821(477)  

П 60

Портников В.   Дзвони Майдану  / В. Портников. - Харків : Акта, 2018. - 515 с.

   Книжка «Дзвони майдану» присвячена подіям в Україні у 2011-2018 роках. «Дзвони Майдану» є закінченням трилогії, що її започаткувала 2010 року «Богородиця у синагозі» та повела далі 2012 року «Тюрма для янголів». 84(4=УКР)6

Р 83

Рудневич М.  Я з Небесної Сотні  : повість / М. Рудневич, . Я из Небесной Сотни : повесть / М. Рудневич. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 376 с.

   Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

 

66.3(4УКР)6  

С 32

Середюк О. М.   Україна. Хроніка подій: від Майдану - до АТО : публіцистичні статті / О. М. Середюк. - 3-тє вид., перероб. і доп. - Київ : Стебеляк О. М., 2015. - 340 с.

        У публіцистичних статтях, які автор починав висвітлювати ще за Помаранчевого Майдану, як репетицію Євромайдану, посилаючись на історичний досвід та джерельну базу, він цілком переконливо довів, що народ має право на повстання, право мати та застосовувати зброю для захисту свого і Батьківщини. Гострі публіцистичні статті чергуються з ліричним відступом київських та волинських поетів про жертовність «Небесної Сотні». Вперше розкрито сакральне слово «Майдан», подвиг героїв революції Гідності, які мужньо протистоять окупантам в країні. 

 

66.3(4УКР)6

С 83

Стражний О. С. Менталітет Майдану : хроніка подій - свідчення очевидців / О. С. Стражний. - Нове вид. - Київ : Дніпро, 2016. - 252 с.

У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє.  Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком, яким чином  змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

 

66.3(4УКР)6  

Т 51

Токмань Г.  Л.    Майдан: сторінка живої історії / Г. Л. Токмань. - 3-тє вид., випр. і доп. - Ніжин : Лисенко М. М., 2016. -    104 с.

    У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця ХХ – початку ХХІ ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. В естетичній формі висвітлено суб’єктивний погляд на протестні суспільні процеси в країні. У центрі розповіді – ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу так званої «масовки» як одного з феноменів Майдану.

 

  

   Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про неї обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!

 

  Виставка діє з 16 по 28 лютого.

Немає коментарів:

Дописати коментар