Чергова лекція з історії Гетьманщини професора Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Юрія Волошина зібрала справжніх любителів історичних екскурсів вглиб віків.
Науковець підготував ґрунтовну розповідь про становлення міського самоврядування в Полтаві, про те, які привілеї набули місто і містяни з отриманням магдебурзького права.
Магдебурзьке право – збірник законів, що виник у кінці ХІІІ століття. Воно закріплювало права міських станів – купців, міщан, ремісників, встановлювало порядок обрання і функціонування органів міського самоврядування, регулювало питання торгівлі, опіки, визначало покарання за окремі види злочинів. Отримавши магдебурзьке право, місто сплачувало в державну казну певну суму грошей, частина натуральних повинностей ліквідувалася, встановлювались єдині податки з ремесел та торгівлі.
Юрій Волошин цікаво розповідав про особливості функціонування органів міського самоврядування, курйозні випадки з буття громади, проводив історичні паралелі з сучасним життям, принагідно згадував відомих полтавців, чия діяльність залишила глибокий слід в історії рідного міста.
По закінченню лекції слухачі ще довго не розходились по домівках, прагнучи отримати відповіді на запитання, які виникли під час лекції.
Організатор заходу – Тетяна Гусар, завідувачка відділу абонемента.
Світлини – Ірина Науменко, головна бібліотекарка відділу.
Немає коментарів:
Дописати коментар