23 жовтня 2024 року у відділі абонемента відбулась надзвичайно цікава та пізнавальна лекція Юрія Волошина, доктора історичних наук, професора кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
Ми чимало знаємо про політичний устрій козацької держави, про славетних володарів гетьманської булави, про військові походи українського війська доби Гетьманщини. А що ми знаємо про те, як жили наші предки у ХVIII столітті, якими подіями було насичене їхнє повсякденне життя? Чи регулювала церква народжуваність? Як обирали хрещених батьків для своєї дитини прості українці? Які найбільш уживані чоловічі та жіночі імена були в той час? Відповіді на ці та інші запитання отримали полтавці, які завітали цього дня до бібліотеки.
Юрій Волошин розповів про рівень дітності, про правила та установки, які панували в тогочасному суспільстві, спираючись на матеріали власних ґрунтовних досліджень; навів безліч невідомих широкому загалу фактів на прикладі Пирятинської протопопії. Цікавою була інформація про сезонність ім'янаречення, статистику народжуваності, гендерний розподіл немовлят, імена, якими називали батьки дітей. Наприкінці лекції звучали запитання від заінтригованих слухачів. Приємною несподіванкою для лектора і організаторів виявилася невелика фотосесія.
Організаторка - Тетяна Гусар, завідувачка відділу абонемента.
Світлини - Єлизавети Харахаш, бібліотекарки відділу соціокультурної діяльності, реклами та зв’язків з громадськістю.
Немає коментарів:
Дописати коментар