14 листопада 2024 року в рамках 21 Мандрівного міжнародного фестивлю документального кіно про права людини Docudays UA в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулися перегляд і обговорення стрічки нідерландського режисера Вальтера Стокмана «Київські файли», приурочені до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Фільм складається з трьох основних сюжетних ліній, переплітаючи які, режисер розповідає не стільки про героїв, скільки про загальне відчуття тривоги і недовіри, які панували в СРСР. Цікавою для всіх присутніх в залі була історія родини дисидентів Василя й Віри Лісових (батьків Міністра освіти і науки України Оксена Лісового). Віра Лісова, яка у справі фігурує як «Тиха», бо завжди спокійно та інтелігентно поводила себе на допитах, згадує ті непрості часи та з цікавістю відкриває для себе архівну справу своєї родини.
Вражаючою, такою, що викликала жваве обговорення, стала справа «куртизанки», француженки, яку підозрювали в тому, що вона іноземна агентка. В реальності – це історія пристрасті, можливо, любові завербованого студента і молодої дівчини, а також подив і гнів літньої жінки, яка дізналася гірку правду про коханого через багато років.
Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, розповіла про концепцію цьогорічного фестивалю, багаторічну історію кінофесту.
Андрій Кінаш, модератор заходу, говорив про глибокий символізм стрічки, який дозволяє краще відчути емоції персонажів, про те, як перегукуються події минулого із сьогоденням.
Анатолій Мішин, запрошений експерт, а також відомий полтавський медійник, заслужений журналіст України, акцентував увагу присутніх на тональності фільму, що допомагає глядачам краще відчути, «прожити» історії головних героїв; на важливості вивчати історію рідної країни.
Немає коментарів:
Дописати коментар