середа, 6 листопада 2024 р.

Книжкова виставка «Остап Вишня – чародій сміху»

 

       Остап Вишня…Під таким ім’ям увійшов в літературу незрівняний сміхотворець Павло Михайлович Губенко – борець за незалежність України ХХ століття, начальник медично-санітарного управління Міністерства залізниць Української Народної Республіки, в’язень комуністичних сталінських концтаборів, письменник-сатирик, гуморист, перекладач.

         Народився Остап Вишня 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва поблизу містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині в багатодітній (17 дітей) селянській родині. Закінчив Київську військово-фельдшерську школу, вчився в Київському університеті.

         Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Остап Вишня започаткував новий жанр – усмішку, такий собі різновид фейлетону та гуморески. Увів цей термін сам Остап Вишня.

        Здається, немає жодної людини, яка б не читала чудових усмішок цього талановитого письменника, «запашних, «ніжних», «смішних» і, водночас, глибоко трагічних, кажучи словами Миколи Хвильового. 

           З  нагоди відзначення 135-річчя від дня народження видатного  майстра сміху відділ абонемента підготував книжкову виставку «Остап Вишня – чародій сміху». Експозиція висвітлює життєвий шлях і творчий спадок митця, містить численні його твори, а також матеріали про нього.

Виставка діє з 1 по 16 листопада 2024 року. 

Минуло 135 років від дня народження Остапа Вишні, але любов до влучного, дотепного слова гумориста не зменшується. Тож запрошуємо ознайомитись із матеріалами експозиції.


Виставку підготувала провідна бібліотекарка відділу абонемента Валентина Скрипник.


Немає коментарів:

Дописати коментар