пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Книжкова виставка-портрет «Його душа світилася зорею»



 8 січня 2025 року Україна на державному рівні відзначатиме 90 років з дня народження великого патріота, літератора, поета, журналіста та правозахисника Василя Симоненка.

Нескорений, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний,  він увійшов у літературу як поборник правди і добра.

Поет з'явився на світ 8 січня 1935 року в старій хаті над річкою Удай, що у селі Біївці на Лубенщині Полтавської області. Зараз в цьому будинку розташований сільський музей Симоненка. Він встиг попрацювати у різних газетах і бути кореспондентом, аж поки у 1962 році не було видано його збірку «Тиша і грім» – єдину, яку опублікували за його життя.

 Поет пішов з життя у неповних 28 років, але вже тоді набули великої популярності самовидавці поезії Симоненка, що поклали початок українському рухові опору 1960–1970-х років. Провідною темою його творчості є любов до України, її безталанного народу (і в цьому пряме продовження шевченківських традицій). Тільки в незалежній Україні вірші поета були надруковані у повному обсязі та без цензури. У 1995 році Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премію України імені Т. Г. Шевченка.

До 90-річчя від дня народження славетного земляка відділ абонемента підготував книжкову виставку- портрет «Його душа світилася зорею». На експозиції представлені збірки поезій різних років видання, окремі твори, казки, байки, літературні статті, щоденники, рецензії, нариси та кореспонденції. Творчий і життєвий шлях письменника висвітлюють окремі видання унікальних  спогадів, цікавих  фактів про Василя Симоненка, його колег і друзів, наукові публікації, статті з періодичних видань.Читачі  зможуть ознайомитись та заглибитись у життєвий та творчий шлях видатного письменника-шістдесятника, лауреата Шевченківської премії Василя Симоненка, та пізнати велич його жертовної любові до свого народу.

Виставку підготувала бібліотекарка ІІ категорії відділу абонемента  Тетяна Слюсаренко.  Експозиція діє з 2 по 16 січня 2025 року.



Немає коментарів:

Дописати коментар