вівторок, 29 квітня 2025 р.

Лекція Ірини Діптан «Конституція 1710 року: амбівалентність осмислення»

 Про першу українську Конституцію та її автора Пилипа Орлика, одного з найвідданіших патріотів України свого часу, говорили під час лекції «Конституція 1710 року: амбівалентність осмислення», яка відбулася 29 квітня 2025 року у відділі абонемента.

четвер, 24 квітня 2025 р.

"Бібліотечний сомельє"

 Запрошуємо до читання разом з нами! 

Книги Наталії Чайковської завжди на болючі теми, вони чіпляють за живе, але при цьому читаються швидко і дуже важко відірватись від цих рядочків слів. 

Тут не лише страх та відчай, але і віра у майбутнє, боротьба попри всі загрози та перешкоди, людяність та любов до ближнього. 



понеділок, 21 квітня 2025 р.

Запрошуємо!



 


Книжкова виставка - персоналія «Доля і слово Миколи Зерова»

     26 квітня 2025 року виповнюється 135 років з дня народження  видатного літератора, поета та мовознавця, майстра сонетної форми та перекладача античної поезії  Миколи Зерова. А також легендарного професора, на лекції якого приходили навіть викладачі,  лідера неокласиків, якого називали «живим сріблом» і «Золотоустом».  Він став ворогом для радянської влади, бо одним фактом свого існування руйнував міф про провінційність і меншовартість української культури. 

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Лекція Ірини Петренко "Історикиня Віра Жук: життя, віддане науці"

 Про видатну полтавську історикиню Віру Никанорівну Жук (1928–2008) говорили під час лекції Ірини Петренко «Історикиня Віра Жук: життя, віддане науці», яка відбулась 15 квітня 2025 року у відділі абонемента. 

вівторок, 8 квітня 2025 р.

Запрошуємо!


 

Книжкова виставка-портрет «Фантастичні світи Сергія Дяченка»

                                                                                    Я покажу вам безліч світів                                       – Оригінальних і капризних...

                                                                                              Михайль Семенко

    Фантастикою цікавляться фактично всі. Цей жанр зайняв досить міцні позиції в світовому літературному процесі. Сучасна українська фантастика нині є рекордсменом серед творів, які читають і дорослі, і діти.
Серед відомих і популярних письменників-фантастів є письменицький і  сімейний дует Марини та Сергія  Дяченків.

четвер, 3 квітня 2025 р.

Поетична імпреза «Поетам треба говорити про війну»

 Після 24 лютого 2024 року багатьом здавалося, що слова померли. Від шоку, болю вони зникли, щоб через деякий час повернутися – набагато точнішими, чеснішими, безжальними, понівеченими, але дуже сильними і справжніми.