18 травня 2025 року – важливий день щорічного вшанування пам’яті жертв політичних репресій в Україні.
Голодомор – не єдина трагедія українського народу. Друга не менша трагедія – знищення мозку нації, адже коли знищується мозок нації, то це веде її до жахливого занепаду.
Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори.
Система не шкодувала нікого. Наслідком комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, денаціоналізація.
З метою вшанування Дня пам'яті жертв політичних репресій та поглиблення уваги суспільства до трагічних подій в історії України працівниками відділу абонемента було підготовлено книжкову поличку «Злочин без строку давності: голоси з тиші». На експозиції презентовано монографії, збірники наукових праць, художні твори про той стахітливий час. Про людей, які в ньому жили і в ньому вмирали. Часто – не власною смертю. Часто – затавровані як злочинці, «вороги народу». Їхні долі – свідчення воістину «гігантських масштабів українського етноциду, жорстокої послідовності у винищенні української духовно-інтелектуальної еліти, систематичності упокорення національного духу, поривань до свободи і незалежності України» (Микола Жулинський).
Матеріали, представлені на експозиції, розкривають мотиви, основні напрямки та технології репресивних акцій, їх соціальні, етнічні та регіональні особливості; розповідають про долю численних жертв репресій; висвітлюється реакція світової спільноти, стан суспільної свідомості.
Пізнавальними є оповіді про розкриття таємниць радянської імперії, поїздки-прощі, пошукові експедиції на Соловки, Біломорканал, у Сандармох. Читачеві цікаво буде познайомитися з невідомими раніше поезіями Людмили Старицької-Черняхівської, фантастичним оповіданням Олекси Слісаренка та багатьма іншими творами, які не втратили своєї цінності й актуальності і в наш час.
Немає коментарів:
Дописати коментар