8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Друга світова розпочалася для України нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших наших міст. А з 22 червня 1941-го після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. Близько 7 мільйонів осіб було мобілізовано за роки війни з України до Червоної армії. Кожний другий із них загинув, а кожний другий із тих, хто залишився живим, отримав інвалідність.
День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
У цій боротьбі ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. В цілому Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.
На вшанування пам'яті загиблих у війні, 8 травня 2025 у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбулася година пам’яті «Живе в народі пам’ять вічна», підготована працівниками відділу абонемента.
Підопічні пансіонату «гортали» сторінки історії українського народу, пригадуючи драматичні, героїчні події 1939-1945 років; говорили про відомих українців, які захищали рідну землю від нацистських окупантів.
Із цікавістю присутні переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті «Війна і міф. Чому ми вшановуємо пам'ять 8, а не 9 травня».
Мешканці пансіонату також долучились до години пам’яті. Віра Немержицька, Марія Щербакова, Наталія Теплинська майстерно читали вірші про війну, про перемогу, про Україну.
Наприкінці години звучали вітальні слова від Алли Шипунової, бібліотекарки пансіонату, слова вдячності за цікавий, інформативний захід від підопічних.
Немає коментарів:
Дописати коментар