понедельник, 27 января 2020 г.

РАДИМО ПРОЧИТАТИ: АМЕЛІ НОТОМБ "ТОКІЙСЬКА НАРЕЧЕНА"

Якщо ви закохані в країну сонця, що сходить так само як  героїня роману Амелі Нотомб, то ласкаво просимо на сторінки книги бельгійської письменниці.
Цей  роман автобіографічний. Батько письменниці був дипломатом, тому Амелі Нотомб довелося жити в різних країнах – Китаї, США, Лаосі, Бірмі, Японії, Бангладеш.
В анотації на книгу говориться: «Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання».
Але окрім роману між бельгійкою та японцем відбувається роман між двома культурами. Героїня роману почувається скоріше «нареченою» японської культури, а Рінрі, який дійсно закоханий в Амелі, «кохає» ще й інші світи.
«У мінливих покликаннях Рінрі я помилково бачила пошуки себе, а його просо цікавили інші світи, от і все» - відзначає героїня роману.
На думку Амелі «Братерські обійми самураїв. Це значно прекрасніше і шляхетніше, ніж тупа історія кохання» - тож радимо прочитати цю книгу.

Роман Амелі Нотомб «Токійська Наречена» є у фонді відділу абонемента ПОУНБ імені І. П. Котляревського. Чекаємо любителів читання творів сучасних європейських авторів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий