Писанка – це один із найдавніших та найвідоміших культурних і духовних символів України, шедевр мініатюрного народного живопису. Коли береш у руки писанку – це маленьке диво, створене руками – важко уявити, що майже таку колись – можливо, декілька тисяч років тому – тримав у руках далекий пращур, виписуючи на ній сонячні знаки. За легендою доля світу залежить від того, скільки писанок пишеться щороку до Великодня. Світ існуватиме, любов і добро на Землі житимуть, допоки люди розписуватимуть писанки!
Напередодні Великодня у відділі абонемента відбувся захід етноскриня «О, Писанко! Ти – символ України!»
Лідія Орел, викладачка Полтавської дитячої художньої школи, членкиня Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриня декоративного розпису і писанкарства, надзвичайно цікаво розповідала про історію писанки і писанкарства в Україні, унікальні археологічні знахідки, орнаменти різних регіонів нашої країни. Захоплюючою для всіх була інформація про відому меценатку і колекціонерку Катерину Скаржинську, яка зібрала величезну колекцію писанок – 2123 одиниці. А у 1880 р. Катерина Скаржинська заснувала перший приватний музей у Лівобережній Україні.
Учасниками заходу стали учні 5 класу Полтавської гімназії №7 імені Т. Г. Шевченка, які активно включалися в розмову, доповнювали розповідь майстрині, цікавилися секретами писанкарства.
Ведуча заходу – Валентина Скрипник, провідна бібліотекарка відділу абонемента.
Світлини – Ірини Науменко, головної бібліотекарки відділу.
Немає коментарів:
Дописати коментар